Blog

Ultras pejskaři? Nic nového, ale vodsaď, podsaď!!!!

14.02.2013 12:18
  Stala jsem se členkou několika stránek o psech. Příspěvky zde již nekomentuji ani nepřidávám. Tak nějak mě nebaví pravidelně číst k nim připojené diskuze, které jsou zcela mimo. Příklad za všechny - majitelka vznese dotaz, jaké granule má koupit, když potřebuje ušetřit. Odpovědi však...

Vůdce smečky: Demokraticky nebo silou? Jsme národ pitbullů nebo loveckých plemen? Najděte se…

30.01.2013 13:49
  U psí smečky funguje komunikace podobně jako u lidí. Socializují se jak v rámci smečky domácí (páníčci), tak i v rámci smečky venčící. Místo médií si čtou psaníčka na sloupech, plotech a nárožích, ale na rozdíl od lidí komunikují více přímo. Když spolu psi mají problém, ihned si ho...

Jak se vrací úsměv?

04.12.2012 21:34
Minulý pátek jsem byla pracovně ve stacionáři Petrklíč v Ledči nad Sázavou. Znám to tam, v Ledči, ale stacionář pro mne byl velkou neznámou. Asi mi neuvěříte, že jsem se tam cítila moc dobře, jako už dlouho ne. Úsměv od ucha k uchu a pohoda. A když jsem se ptala na všechny...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Diskusní téma: Blog

Titulek: Psí chování Vložil: Bert+Kníka Datum: 02.12.2012

Psí chování
Každého psa prozradí oči,pohyby těla a ocasu,má-li nějaký.Pes je osobnost a záleží na
člověku,jak umí jeho chování přečíst a poznat,co se mu zrovna honí hlavou.

Takový pes s osobností vám dává radost i když je umíněný,neposlušný a svůj.Podle
něj se chová nejlíp jak umí a je přece na člověku,jestli to dá a nebude dlouho řešit jeho průšvihy.

Pes taky donutí páničky brouzdat se ve slejváku a ještě si říkat,že tak moc neprší.Navzájem si předávají s lidmi energii a upřený psí oči vás zbaví stresu a napětí.

On zná dobu venčení líp než páníček a už dopředu ví kudy se venku půjde. A o psí
smečce nebudu ani psát,je to kapitola sama o sobě.....

Bez psa by nám bylo smutno a ten život by byl ještě víc uspěchanej.Jen je dobře,že
psi neumí mluvit,to by to úžasný pouto mezi člověkem a psem neexistovalo...


Hubu by asi nezavřeli :-)

Titulek: Re: Psí chování Vložil: Tužkopsi Datum: 02.12.2012

A přesně o to nám jde, když už zvládáme tohle (vůbec) sledovat, nestačí to... a kouzlo okamžiku toho, co se jim honí hlavou, zachycujeme, jak jen to jde... pozorováním a popsáním v blogu, nebo kresbou... Těžko říct, co je někdy těžší. Ale Bětka říká: "Aspoň nezakrníš!" A musím s ní souhlasit.:)))
Na dlouhé debaty (asi další téma blogu) by bylo, povídat si o tom, jak lidé psiska vnímají a co dělají či nedělají správně. Stačí se jen zaposlouchat do vyprávění naší dvorní veterinářky Kačky Malíkové. Vydalo by to na knihu a la Robert Fulghum, který je nám blízký zejména v tomto názoru: „Na papíře je dokonalé všechno. V reálu prší i na svatbách."
Díky za reakci Káča a smečka

Titulek: Psí chování Vložil: Nikol Datum: 21.03.2013

My máme doma taky pejska, je to tvrdohlavý uličník. Je velice chytrý ale dělá blbého. Věčně spí. Ale vždycky je nesmírně šťastný když někdo k němu přijde. Myslím si že je hloupost posuzovat psa jen podle plemena, např. rotvajler- je agresivní a zmutovaný, HLOUPOST!! Můj strýc má rotvajlera a je to asi ten nejmírumilovnější a nejhodnější pes jakého jsem kdy potkala Takže hodně záleží na povaze jednotlivého psa, možná se dá odhadnout povaha podle plemena ale musíte toho psa poznat. Pes sice neumí mluvit ale zato vám všechno poví jeho OČI!!!

Titulek: Re: Psí chování Vložil: Tužkopsi Datum: 16.05.2013

Nikol, vše funguje zcela stejně i u lidí. Znát povahu rasy je velmi důležité, ale poznat osobnost psa je víc. Každý jsme jiný a psů to platí stejně.

Přidat nový příspěvek