Blog

Psi, kočky a lidi Aneb zvířátka a Petrovští

24.08.2013 08:46
Někdy mi zůstává rozum stát nad tím, jak u zvířat asi funguje mnohem víc pravá mozková hemisféra líp než u lidí… Víte, voni ty nastavený hranice prostě bouraj po svým. Nám ve škole jako dětem řekne na výtvarce učitelka větu: „Ale Terezko, dneska se ti ten obrázek nepovedl!“ a ihned prožijeme 20 let...

Na city bez citu

25.07.2013 19:27
Myslím, že nejsem jediná, kdo vnímá v letošním létě, že kromě Džambulky ovládají internet i jiní. Inzerce množitelů a vedle nich reakce rádoby záchranářů psů nemají obdoby. Paradoxem pro mě je, že se množiteli nestávají jen a pouze lidi z ulice, ale i majitelé chovných stanic, kteří...

Na všechny čtyři!

25.07.2013 07:10
Než si Martin pořídil psa, byly pro něj mé příhody se smečkou, jako zprávy z jiné planety. Byl ale tolerantní a chápavý a věřil, že to, co mu povídám, je můj svět. Jen trochu jinej. Měl totiž kočky, což je z mého pohledu velmi pohodlný svět, a krom toho, že je milujete, vás to nijak...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Diskusní téma: Blog

Titulek: Psí chování Vložil: Bert+Kníka Datum: 02.12.2012

Psí chování
Každého psa prozradí oči,pohyby těla a ocasu,má-li nějaký.Pes je osobnost a záleží na
člověku,jak umí jeho chování přečíst a poznat,co se mu zrovna honí hlavou.

Takový pes s osobností vám dává radost i když je umíněný,neposlušný a svůj.Podle
něj se chová nejlíp jak umí a je přece na člověku,jestli to dá a nebude dlouho řešit jeho průšvihy.

Pes taky donutí páničky brouzdat se ve slejváku a ještě si říkat,že tak moc neprší.Navzájem si předávají s lidmi energii a upřený psí oči vás zbaví stresu a napětí.

On zná dobu venčení líp než páníček a už dopředu ví kudy se venku půjde. A o psí
smečce nebudu ani psát,je to kapitola sama o sobě.....

Bez psa by nám bylo smutno a ten život by byl ještě víc uspěchanej.Jen je dobře,že
psi neumí mluvit,to by to úžasný pouto mezi člověkem a psem neexistovalo...


Hubu by asi nezavřeli :-)

Titulek: Re: Psí chování Vložil: Tužkopsi Datum: 02.12.2012

A přesně o to nám jde, když už zvládáme tohle (vůbec) sledovat, nestačí to... a kouzlo okamžiku toho, co se jim honí hlavou, zachycujeme, jak jen to jde... pozorováním a popsáním v blogu, nebo kresbou... Těžko říct, co je někdy těžší. Ale Bětka říká: "Aspoň nezakrníš!" A musím s ní souhlasit.:)))
Na dlouhé debaty (asi další téma blogu) by bylo, povídat si o tom, jak lidé psiska vnímají a co dělají či nedělají správně. Stačí se jen zaposlouchat do vyprávění naší dvorní veterinářky Kačky Malíkové. Vydalo by to na knihu a la Robert Fulghum, který je nám blízký zejména v tomto názoru: „Na papíře je dokonalé všechno. V reálu prší i na svatbách."
Díky za reakci Káča a smečka

Titulek: Psí chování Vložil: Nikol Datum: 21.03.2013

My máme doma taky pejska, je to tvrdohlavý uličník. Je velice chytrý ale dělá blbého. Věčně spí. Ale vždycky je nesmírně šťastný když někdo k němu přijde. Myslím si že je hloupost posuzovat psa jen podle plemena, např. rotvajler- je agresivní a zmutovaný, HLOUPOST!! Můj strýc má rotvajlera a je to asi ten nejmírumilovnější a nejhodnější pes jakého jsem kdy potkala Takže hodně záleží na povaze jednotlivého psa, možná se dá odhadnout povaha podle plemena ale musíte toho psa poznat. Pes sice neumí mluvit ale zato vám všechno poví jeho OČI!!!

Titulek: Re: Psí chování Vložil: Tužkopsi Datum: 16.05.2013

Nikol, vše funguje zcela stejně i u lidí. Znát povahu rasy je velmi důležité, ale poznat osobnost psa je víc. Každý jsme jiný a psů to platí stejně.

Přidat nový příspěvek